23.04.2023

Výhru nad Aritmou vystřelil Lukáš Bálek

Po dlouhém měsíci jsme si zase mohli společně užít vítěznou děkovačku. Pražskou Aritmu jsme porazili díky trefě Lukáše Bálka z desáté minuty a v tabulce jsme se udrželi na čtvrtém místě.

SK Otava Katovice – SK Aritma Praha 1:0 (1:0).

Branka: 10. L. Bálek. Rozhodčí: Novotný – Vychodil, Panský. ŽK: 4:2 (34. Cibulka, 74. Habor, 79. Kotrba, 90. Chylík – 67. Mareš, 87. Roub). Přihlíželo 300 diváků.

Sestava Katovic: Provazník – Hnídek, Cibulka, Janoch, Chylík – L. Bálek, Kotrba, Kahuj, Motl (76. D. Bálek) – Uher (91. Kostka) – Habor (81. Sládek).

Sestava Aritmy Praha: Roub – Kalina, Racocha, Savulkin, Ielitro, Mareš (80. Hořt), Komárek (88. Jakoubek), Macháček, Červený (46. Štěpánek), Novotný, Trenkwitz.

Komentář trenéra Přemysla Šrouba: "Vítězství je pro nás nesmírně důležité, měli jsme špatnou sérii. Po minulém týdnu, kdy jsme prohráli na hřišti poslední Horní Břízy, nebylo jednoduché se zvednout psychicky. Věděli jsme, že se nám spodek tabulky nebezpečně přibližuje a nechceme zamotanou hlavou bojem o záchranu. Kluci to odmakali na krev a musím před nimi smeknout. Bylo to o vůli. Říkal jsem, že když to nepůjde fotbalově, tak to prostě urveme. A to se povedlo. Ujali jsme se vedení, poté jsme se soustředili na obranu a vyšlo to. A kolik starostí mi přidělaly absence? Je to škoda, že se na zápas nikdy nesejdeme kompletní, ale doma sílu máme. Věděl jsem, že sestava, která tam půjde, je kvalitní. Také jsme měli přehled o soupeřových zbraních – tvrdost, nasazení a také podle toho hra vypadala. Bylo v ní spoustu soubojů a bolelo to. Dostali jsme nakopáno, ale budeme usínat s vědomím, že jsme tam nechali všechno."