03.09.2023

Trenér po Sokolovu: Soupeři jsme body vyloženě darovali

Z dalekého Sokolova se bohužel vracíme bez bodu, domácí zvítězili těsně 2:1 (0:0), o čemž rozhodli čtyři minuty před koncem, v době, kdy hráli o deseti.

5. kolo divize (skupina A), sobota 2. září:

FK Baník Sokolov 1948 – SK Otava Katovice 2:1 (0:0).

Branky: 62. Kubinec, 86. Kýček – 71. Martin Kynkor. Rozhodčí: Havránek – Schveinert, Mazanec. ŽK: 4:2 (15. a 83. Kabantsov 2, 90+1. Čížek, 90+4. Švihořík – 17. Michal Kynkor, 80. D. Bálek). ČK: 1:0 (83. Kabantsov). Přihlíželo 150 diváků.

Sestava Sokolova: Švihořík – Kraus, Kabantsov, Krlička, Kýček – Anděl, Schimmer (46. Čížek), Richter (46. Zázrivec), Václavík, Komberec (72. Mikleš) – Kubinec (87. Macák).

Sestava Katovic: Švehla – Sigmund (76. Souhrada), Janoch, Michal Kynkor, Chylík (39. D. Bálek) – Kotrba – Hnídek, L. Bálek (65. Martin Kynkor), Kahuj (65. Motl), Brabec – Požárek.

Komentář trenéra Lubomír Vašici: "Zápas byl jednoznačně remízový. V prvním poločase jsme byli aktivní, vytvořili jsme si dvě až tři gólové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Řekl bych, že jsme byli lepší a silnější na balonu. Soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili, ale bohužel, jak je to každý zápas… Máme šance, že snad větší už být nemohou, ale gól nedáme. Do druhého poločasu jsme nastoupili takovým ospalým způsobem a přenechali jsme domácím aktivitu. Byli jsme všude pozdě, chyběla agresivita. Prostřídali jsme ve středu hřiště a hra se zlepšila. Bohužel jsme opět udělali hrubou chybu, nechali jsme se na lajně obejít a neobsadili jsme ve vápně. Vytáhli jsme se a po pěkné akci se nám podařilo vyrovnat. Domácí udělali školácký faul, dostali druhou žlutou kartu a šli do deseti. Místo toho, abychom zvedli aktivitu, jsme se uchýlili k bránění. Vyrobili jsme u lajny na půlce hloupou standardní situaci, nakopnutý míč třikrát propadl naším vápnem, což je naprosto nepochopitelná záležitost, a Sokolov šel do vedení 2:1. V naprosto remízovém utkání jsme se porazili sami, soupeři jsme body vyloženě darovali."