17.06.2024

Novým trenérem Katovic je Michal Brabec!

Poslední týdny byly ve fotbalovém klubu SK Otava Katovice pořádně hektické. Poté, co někteří hráči oznámili, že pokračovat nebudou, se vedení klubu rozhodlo pro zásadní krok.

„Navštívili jsme hráče na tréninku a řekli jim, že chceme i pro příští sezonu přihlásit divizi. A o tom, že se divize skutečně bude hrát, rozhodnou právě oni. Jednak tím, zda se jim ji podaří zachránit, a také tím, zda v Katovicích v dostatečném počtu zůstanou i pro příští ročník. O dva dny později sedm hráčů oznámilo, že v Katovicích končí. Poté jsme se dozvěděli o dalším, což bylo celkově osm a prakticky všichni ze základní sestavy. Proto jsme na schůzi diskutovali o tom, jak postupovat dále. Jednoznačně jsme se shodli, že za této situace nemůžeme v divizi pokračovat, protože je úplně nereálné nahradit takový počet hráčů. Hráči s divizní úrovní v okolí nejsou a přivádět další hráče, aby se divize hrála o rok déle, nám nedává vůbec smysl. Rozhodli jsme se, že pro příští sezonu přihlásíme I. A třídu,“ odůvodnil předseda klubu Tomáš Hajdušek zásadní rozhodnutí.

Bylo tedy jasné, že před vedením katovického fotbalu nestojí vůbec lehký úkol – za dva týdny se pokusit sestavit nové mužstvo. A to se povedlo! „Musím se přiznat, že se mi prohlášení nenatáčelo vůbec jednoduše a snadno. Byl jsem si vědom toho, že to bylo definitivní rozhodnutí o tom, že opouštíme divizi, ať už skončíme na jakémkoliv místě a je to vykročení do nejistoty. Sice jsme už v té době měli v hlavách seznam kluků, které chceme oslovit, jestli by se do Katovic nevrátili, ale nemohli jsme si tím být jistí. Teď už mohu s úlevou konstatovat, že se nám podařilo sestavit dostatečně početný i kvalitní kádr. Nebylo to jednoduché a velikou zásluhu na tom má můj syn Tomáš, který kluky obvolával. Jsem rád, že z většiny projevili radost z toho, že se mohou do Katovic vrátit,“ potěšilo Hajduška.

Podařilo se dát dohromady devatenáctičlennou soupisku, přičemž další hráči jsou ještě v jednání. „Myslím si, že je to dobrá směsice fotbalové zkušenosti a mládí. Naprostá většina z nich je přímo z Katovic, nebo ke Katovicím mají velmi blízký vztah. Bude to mančaft plný Kátováků,“ libuje si.

Soupiska plná hráčů, kteří za Katovice hráli nebo přímo z nich pocházejí a třešničkou na dortu je i katovický trenér – Michal Brabec! „Michal vyrůstal kousek od hřiště, zná se se všemi lidmi okolo katovického fotbalu a do příběhu nám zapadá skvěle. Michal má dostatečné zkušenosti nejen s trénováním dospělých, ale vedl i v Písku jejich dorost U18. Věříme, že to s mladými i se starými zvládne a vytvoří v kabině potřebnou partu a pohodu,“ neskrývá radost z nového trenéra předseda klubu a velikou radost ze svého návratu domů má i sám Michal Brabec. „Nad nabídkou Katovic jsem přemýšlel asi tak hodinu. Příběh, že budou hrát katovičtí kluci a bude i katovický trenér, se mi nesmírně líbí. Moc se na to těším,“ zdůraznil.

Katovický fotbal se dlouhodobě mohl chlubit nejvyššími diváckými návštěvami a rád by si tenhle prim udržel, i když bude hrát o dvě patra níže. „Ano, přejeme si, aby to tak zůstalo. Na diváckém komfortu nehodláme nic měnit – akorát se vymění mančaft na hřišti a bude se hrát jiná soutěž. Jinak bude fungovat dál, na co jsou diváci u nás zvyklí,“ nastínil Tomáš Hajdušek a na fanoušky se moc těší i nový trenér: „Fotbal se hraje vždycky kvůli fanouškům, alespoň já jsem to tak měl vždycky nastavené. Chtěl bych jim vzkázat, že jim budeme chtít dělat radost a budeme bojovat za každé situace, aby chodili v takovém počtu dál.“

Nové mužstvo SK Otava Katovice se poprvé sejde na informativní schůzce v pátek 21. června a letní přípravu odstartuje 12. července. V plánu jsou čtyři přípravné zápasy proti Chelčicím (20. července), Vimperku (27. července), Dobříši (3. srpna) a Horažďovicím (10. srpna). O týden později pak svá kola odstartuje nová sezona I. A třídy.


Tisková zpráva SK Otava Katovice