10.09.2023

V derby jsme si připsali důležitou výhru

Dvakrát jsme vedli o dvě branky, ale pokaždé se soupeř ze Soběslavi dostal na dostřel. Přesto v prvním jihočeském derby zůstaly všechny body v katovické Dudák aréně.

6. kolo divize (skupina A), sobota 9. září:

SK Otava Katovice – FK Spartak Soběslav 3:2 (1:0).

Branky: 45. a 48. Brabec, 75. Požárek – 58. Vítovec, 90. Hájek. Rozhodčí: Gerhardt – Chládek, Ježek. ŽK: 3:3 (38. Kotrba, 81. Hnídek, 87. Kahuj – 45. Pravda, 68. Boháč, 82. Hájek). Přihlíželo 324 diváků

Sestava Katovic: Provazník (14. Švehla) – Sigmund, Janoch, Michal Kynkor, Brabec – Kotrba (83. Kostka) – D. Bálek (68. Chylík), L. Bálek, Martin Kynkor, Motl (68. Hnídek) – Požárek (83. Kahuj).

Sestava Soběslavi: Červenec – Větrovský, Kubart (51. Boucník), Boháč, Hromada (82. Maršík) – Pravda, Bouchal – Dumbrovský, Hájek, Dvořák (46. Coufal) – Vítovec.

Komentář trenéra Lubomíra Vašici: "Jestli to nebylo zbytečné drama? To bychom nebyli my, abychom si to nezkomplikovali. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř, který v minulé sezoně patřil v áčkové skupině divize k nejsilnějším. Kluci šli do zápasu s odhodláním, nehráli jsme na krásu a bylo tam hodně bojovnosti. Zaplaťpánbůh jsme si tentokrát pomohli standardními situacemi, když jsme po nich vstřelili všechny tři branky. Za stavu 2:0 jsme šli sami na bránu a místo toho, abychom zvýšili na 3:0 a zápas dohrávali v klidu, tak jsme inkasovali kontaktní gól. Po odskočení na 3:1 ještě přišla hloupá chyba, kdy jsme nechali před prázdnou bránou dva hráče. Závěr tak byl zbytečně nervózní. Jsme rádi, že jsme utkání dotáhli do tříbodového zisku. A s čím pojedeme příště do Českého Krumlova? S pokorou, protože i když má na svém kontě jediný bod, tak nemá vůbec špatné mužstvo. Je si vědom, že už musí v domácím prostředí bodovat naplno, takže o to bude pro nás utkání těžší. Nečeká nás tam nic snadného, ale věřím, že se nám odtud podaří přivézt nějaký bodový zisk."