06.08.2023

V Klatovech jsme přišli o dvoubrankové vedení

Druhá půle skončila stejně jako ta první, jen v opačném gardu, takže se na úvod nové divizní sezony v Klatovech zrodil nerozhodný výsledek 2:2.

1. kolo divize (skupina A), sobota 5. srpna:

SK Klatovy 1898 – SK Otava Katovice 2:2 (0:2).

Branky: 48. Velfl, 58. Presl – 8. Martin Kynkor, 35. D. Bálek. Rozhodčí: Adámek – Hes, Gerhardt. ŽK: 5:3 (Presl, Lávička, Janda, Mészáros, Lukeš – Michal Kynkor, D. Bálek, Brabec). Přihlíželo 325 diváků.

Sestava Klatov: Valeš – Jiří Mareš (46. Holík), Ferko, Presl, Lávička, Janda, Mészáros, Prokop (46. Málek), Velfl (73. Vaněk), Lukeš.

Sestava Katovic: Provazník – Hnídek, Janoch, Michal Kynkor, Sigmund – Kotrba, Martin Kynkor, D. Bálek (72. Brabec), Kahuj (87. Kostka), Motl (93. Sládek) – Požárek (93. Souhrada).

Komentář trenéra Lubomíra Vašici: "Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že uhrajeme bod, tak ho beru všema deseti, ale takhle... V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a kluci plnili vše, co jsme si řekli. Skóre 2:0 bylo pro Klatovy milosrdné, mohli jsme vést i větším rozdílem. Přehrávali jsme je ve všech směrech, byli jsme rychlí a agresivní. Bohužel jsme do druhé půle vstoupili laxně, což se potvrdilo hned chybou, kterou jsme udělali po třech minutách. Mužstvo se po snížení o sto procent změnilo – přestali jsme běhat, zatáhli jsme se a nebyli jsme aktivní. Vypadalo to, jako když čekáme na ránu z milosti a ta také přišla po druhé hrubé chybě. Bylo to pro nás varováním a znovu jsme zvýšili aktivitu a byl z toho zápas nahoru – dolů, kdy se z obou stran hrálo trochu vabank. Nakonec jsme byli za bod rádi, protože pasivita byla opravdu veliká a byli jsme rádi, že nás soupeř nepotrestal. A jestli mi zápas dvou rozdílných poločasů ukázal pravou tvář mužstva? Ano, víme, na čem pracovat. V první půli jsme byli aktivní, velmi silní na balonu a na rozdíl od přípravy jsme vyhrávali osobní souboje. Musíme pracovat na tom, že když inkasujeme po chybě, aby hráči nesvěsili hlavy a aby aktivita pokračovala. Musíme mít na hřišti lídra, který to v takovém případě zvedne, ale to jsou věci, na nichž se dá pracovat. Mám radost z prvního poločasu, kdy bylo vidět, že naše mužstvo má opravdu sílu."