08.12.2022

Petr Provazník je rád za šanci, kterou dostal

„Tento podzim se opravdu povedl, všechno to dělá ta skvělá parta, kterou v kabině máme,“ říká v rozhovoru brankář Petr Provazník.

Zanedlouho to bude měsíc, co podzimní část sezony za sebou zatáhla oponu, tak jak si užíváš volna?

Musím říci, že mi fotbal hodně chybí, ale člověk si pauzu musí dát. Snažím se udržovat, takže si dojdu zacvičit nebo zahrát sálovku. Upřímně se těším na začátek přípravy, až to všechno zase začne.

Podzim dopadl nad očekávání, když vás od titulu půlmistra dělilo jen horší skóre. Co za tím podle Tebe stálo a byl rozhodující hned vstup do sezony, který se vám vydařil?

Určitě. Když se do sezony vstoupí takhle vydařeně, je to super a hned se celý tým cítí lépe. Doufám, že v tom budeme pokračovat v jarní části a budeme bavit fotbalem nejen sebe, ale hlavně i fanoušky. Tento podzim se opravdu povedl, všechno to dělá ta skvělá parta, kterou v kabině máme. Za to vám, borci, chci moc poděkovat a smekám před vámi.

Sezonu jsi sice zahájil jako dvojka, ale nakonec jsi odchytal posledních sedm zápasů v řadě. Dostal ses do takové formy, jak by sis sám představoval?

Jsem nesmírně rád, že ta šance přišla a já mohl odchytat tolik zápasů v řadě. S tou formou bych to takhle neřekl, člověk na sobě musí pořád pracovat a makat, aby se jeho výkony posouvaly směrem dopředu a on tak mohl pomoci svému týmu. Myslím si, že se vždy najde něco, co se musí zlepšit. Musím poděkovat trenérům, že jsem tu šanci dostal.

Zažíváš před zápasy ještě vůbec nějakou nervozitu, nebo Ti to už ani nepřijde?

Dříve ano, ale zápas od zápasu se to zlepšuje (smích).

Která utkání bys označil ze své strany jako nejpovedenější a inkasoval jsi naopak letos nějaký gól, který bys zařadil do kategorie zbytečných?

Za povedené asi považuji domácí utkání proti Mariánským Lázním a samozřejmě zápasy, v nichž člověk udrží čisté konto. Za zbytečný gól určitě považuji penaltu, kterou jsem zavinil v zápase s Tochovicemi, a ještě bych k tomu přidal gól v Rokycanech. Balón, který letěl do malého vápna, měl být prostě můj. Bohužel jsem se na něj nedostal přes hráče.

Jak už trenér zmínil v jednom z rozhovorů, v zimní přípravě budete s Tomášem Švehlou opět na stejné startovní čáře. Bude to pro Tebe veliká výzva se znovu „poprat“ o místo mezi tyčemi?

Výzva to bude obrovská, uvidíme po přípravě, jak to bude.

Vánoce už pomalu klepou na dveře, dneska se na adventním věnci rozhoří druhá svíčka. Jak se na ně těšíš? Dodržuješ některé zvyky a tradice a co bys letos rád našel pod stromečkem?

Na Vánoce se těším. Kromě toho, že do večera nejím maso, žádný zvyk nedodržuji. Pod stromečkem bych, jako každý rok, chtěl najít zdraví, nějaké to štěstí a hlavně, ať vyjde všechno, co si člověk přeje.

Chtěl bys ještě něco na závěr vzkázat katovickým fanouškům?

Chtěl bych jim popřát krásné Vánoce a do nového roku hlavně zdraví, štěstí a ať nám zachovají svoji přízeň, protože jsou opravdu skvělí.