10.08.2023

V poháru jde dál áčko Příbrami, dorazila parádní návštěva

Před zraky 686 diváků jsme v MOL Cupu podlehli druholigové Příbrami, ale za předvedený výkon jsme se stydět nemuseli. Naopak. Soupeře jsme v závěru pořádně potrápili.

1. kolo MOL Cupu, středa 9. srpna:

SK Otava Katovice – FK Příbram 1:2 (0:0).

Branky: 79. Požárek – 46. Vokřínek, 56. Nečas. Rozhodčí: Ulrich – Vlček, Machač. ŽK: 1:1 (Kotrba – Matoušek). Přihlíželo 686 diváků.

Sestava Katovic: Švehla – Hnídek, Janoch, Brabec (46. Motl), Sigmund – D. Bálek (67. Souhrada), Kotrba, Martin Kynkor, Kostka, Sládek (46. Kahuj) – Chylík (46. Požárek).

Sestava Příbrami: Babka – Matoušek (76. Jelínek), Nsunzu, Fišl – Vokřínek, Dudl (71. Štěpánek), Krch, Biricz, Anih – Loic, Nečas (71. Jandera).

Komentář trenéra Lubomíra Vašici: "Proti soupeři z druhé ligy, který byl dlouhá léta prvoligový, jsme odehráli velmi kvalitní utkání. Popasovali jsme se s tím dobře a hráči nechali na hřišti maximum. Soupeř nás sice přehrával, měl větší držení balonu, ale nás podržel výborným výkonem brankářem Švehla a podařilo se nám snížit na rozdíl jediné branky. Ve finále hosté zdržovali, aby výsledek udrželi a nešlo se do penalt. Jinak si myslím, že jsme si udělali obrovskou reklamu a před mistrovskými boji jsme si zvedli sebevědomí. Hráči poznali, že mohou hrát i proti tak kvalitním týmům, jako je druholigová Příbram."