11.10.2023

Dvoubrankové manko jsme už dohnat nedokázali

Dudák aréna poprvé vydala všechny body. V sobotu 7. října si je odvezl Komárov, který i přes náš drtivý tlak dokázal po změně stran udržet náskok z prvního poločasu. Situace se komplikuje.

10. kolo divize (skupina A), sobota 7. října:

SK Otava Katovice – FK Komárov 1:2 (0:2).

Branky: 72. Kadula – 22. A. Vokáč I, 28. Nedvěd. Rozhodčí: Maiello – Popelka, Gunitš. ŽK: 6:3 (25. L. Bálek, 53. Chylík, 56. Janoch, 61. D. Bálek, 62. Brabec, 82. Vašica – 33. Mojdl, 90+3. Bleha, 90+4. Lukavský). ČK: 1:0 (89. Kadula). Přihlíželo 365 diváků.

Sestava Katovic: Švehla – Hnídek, Janoch, Michal Kynkor, Chylík (63. Motl) – Kahuj, Martin Kynkor (51. Kadula) – D. Bálek (73. Souhrada), L. Bálek, Brabec (73. Sládek) – Kostka.

Sestava Komárova: Bleha – Nedavaška, Ženíšek, Pužík, Suchý (73. Klimeš), A. Vokáč I (79. Srp), Nedvěd, Vajs, Mojdl (79. A. Vokáč II), Lukavský, Lehedza (63. Zítek).

Lubomír Vašica, trenér Katovic: "Dostali jsme se do nekomfortní situace tím, že jsme první gól inkasovali po rychle rozehrané standardní situaci. Myslím si, že se to tomu hráči z úhlu už nikdy takto trefit nepodaří, takže by mě to ani tolik nemrzelo jako druhý gól. Ten jsme dostali po tom, co hosté házeli aut u svého rohového praporku a z rychlého brejku skórovali. Začali jsme tlačit, soupeře mačkat, ale nedokázali jsme se prosadit. Bylo to všechno o tom, abychom dříve snížili a měli více času na srovnání. I přes porážku zaslouží hráči za druhý poločas pochvalu, asi čtyřikrát jsme trefili brankáře uprostřed brány, jenže se nám to tam bohužel nepodařilo dotlačit, proto jsme ztratili. Už delší dobu hrajeme bez útočníka a hráče, které vepředu točí… Není to ono, sami se tam trápí. Musím ale před Matějem Kostkou smeknout. I když není zvyklý vepředu hrát, tak vyhrál spoustu osobních soubojů a pomohl nám. Také přišla nesmyslná červená karta, nevím proč. Místo toho, aby byl písknutý faul proti komárovu, tak náš hráč vidí červenou kartu. Nechci se k tomu vyjadřovat, ale je to pro mě nepochopitelná záležitost."