03.11.2021

Švehla: Je třeba dobít baterky a na jaře bavit fanoušky

Brankář Tomáš Švehla nás v posledním podzimním zápase na českobudějovickém Složišti podržel několika zákroky.

Před zápasem na Dynamu byste bod brali všema deseti, ale po jeho skončení asi zavládlo trochu zklamání, že jste nedokázali vedení udržet, že?

Před zápasem na Dynamu by to bral každý, ale po zápase převládají smíšené pocity, jelikož výsledek byl pro nás minutu před koncem zápasu tříbodový. Ale v tom je ta hra zajímavá, musí se hrát až do konce.

Co se stalo, že jste dovolili domácím umazat dvoubrankové manko? Z čeho jejich góly vyplynuly?

Neřekl bych, že se vyloženě něco stalo, Dynamo bylo v zápase silnější na míči a my v ten daný moment spatně zvolili řešení situace, možná nedůslednost. První gól padnul po tečované střele a druhy po dobře zahrané standardní situaci. Je třeba si vyhodnotit situace, co tomu předcházely, a poučit se z nich, aby se neopakovaly.

Z pozice gólmana, dalo se těm brankám nějak zabránit?

Bohužel, střela prošla přes několik hráčů a na poslední chvíli se od našeho hráče otřela, změnila směr a zapadla přímo za tyč. Při druhem gólů se projevila zkušenost exekutora, který doslova trefil v náběhu hráče, ten ani nemusel mířit a vyrovnal.

V letošní sezoně, hlavně na hřištích soupeřů, jsi měl hodně smůly, když jsi nejednou inkasoval po tečované střele. Čím to je a nebavil ses o tom už s obránci?

Dobra otázka, zrovna jsme to s klukama řešili. Za podzim jsem dostal asi čtyři vlastňáky. Celkem vysoké číslo na to, že je teprve půlka sezony (smích). Vážně, je to tím, ze hráči chtějí pomoci brankáři a někdy se stane, že je trefí míč tak nešťastně, ze to skončí v bráně. To k fotbalu patří.

Vzhledem k počtu zraněných to zpočátku vypadalo, že Katovice budou ve spodku tabulky, ale podzim se povedl a je z toho průběžné šesté místo. Takže spokojenost?

Spokojenost určitě. Jen nás mrzí zranění, ta za dobu, co v Katovicích jsem, nepamatuji, ale snad se začne zase blýskat na lepší časy. Dan už zvládnul pár minut na Dynamu a věřím, že další ho budou následovat. Je třeba dobít baterky a na jaře zase bavit naše fanoušky, kterým bych chtěl poděkovat za přízeň po celou podzimní sezonu.