04.09.2022

Nováček zdolán a návrat do čela tabulky

Cíl splněn! Porážka ze Soběslavi odčiněna a nováček z Komárova poražen. Ale tříbodový zisk se nerodil vůbec lehce... Po pěti odehraných zápasech máme na svém kontě deset bodů a momentálně se o vedoucí příčku dělíme s Hořovicemi.

SK Otava Katovice – FK Komárov 2:1 (2:1).

Branky: 8. Janoch, 44. Uher – 39. Lukavský. Rozhodčí: Šálková – Kříž, Mičan. ŽK: 3:1 (58. Kotrba, 62. Štěch, 89. L. Bálek – 24. Vokáč). Přihlíželo 284 diváků.

Sestava Katovic: Švehla – Cibulka, Janoch, Chylík, Motl – L. Bálek (89. Rejšek), Kotrba, Sládek, Štěch (64. D. Bálek) – Uher (84. Požárek) – Kadula.

Sestava Komárova: Altman – Klimeš (79. Vaníček), Šíma, Kaufman, Ženíšek, Lang, Pužík, A. Vokáč I, A. Vokáč II, Lukavský, Vajs (85. Peták).

Vše podstatné přinesla první půle. Domácí začali aktivně a během úvodní desetiminutovky si vytvořili hned tři tutovky. Uher pálil z malého vápna vedle, Štěch v záklonu hlavičkoval nad, ale Janoch se nemýlil, když pohotově uklidil do sítě gólmanem vyražený balon po standardní situaci – 1:0. Jenže jak už to bývá, za neproměněné šance přišel trest. Komárov srovnal z první střely na bránu, když se ve 39. minutě prosadil hlavou po rohovém kopu Lukavský – 1:1. Jihočechy to však nerozhodilo a ještě do přestávky si vzali vedení zpět, když Lukáš Bálek naservíroval parádní přihrávku Vladimíru Uherovi, jenž poslal míč nechytatelně „pod klacek“ – 2:1.

Po změně stran se už diváci, a že jich zase do Dudák arény dorazilo ke třem stovkám, žádné změny stavu nedočkali. Katovičtí si mohli několikrát po rychlých brejcích náskok pojistit, ale už se jim to nepodařilo. Navíc pozorně bránili a soupeře do žádné šance nepustili. Všechny body si tak připsali zcela zaslouženě.