12.06.2020

Nehrálo se mi dobře, přiznal Petr Kotrba

Divizní Katovice hlásí příchod druhé posily! Tou se po Davidu Bálkovi ze strakonického Junioru stal záložník Petr Kotrba (28), jenž strávil posledních pět a půl roku v Klatovech. A právě proti nim si první červnový pátek odbyl v katovických barvách premiéru, která byla vítězná. Jeho nový tým zvítězil na západě Čech po divoké přestřelce 5:4.

Bylo to pro vás těžké loučení? A jak vlastně budete na západočeskou štaci vzpomínat?

Loučení jsou vždy těžká, zvláště po takové době. V Klatovech jsem prožil kus života a určitě budu na všechny vzpomínat jenom v dobrém. Angažmá to pro mě bylo úspěšné. Když si to vezmu, tak hrát pět a půl roku divizi, to už něco o kvalitě týmu vypovídá.

Proč padla volba právě na Katovice? Rozhodl třeba i fakt, že tam působí několik exklatovských hráčů, s nimiž jste si v minulosti zahrál? A další kluky si určitě musíte ještě pamatovat z SK Strakonice 1908…
Katovice byly jasná volba – stejná soutěž jako v Klatovech, akorát o padesát kilometrů blíže. A samozřejmě kluky znám – ať už ze Strakonic, nebo z Klatov.

Za Katovice také hraje Karel Cibulka, který je váš švagr. Těšíte se na rodinnou spolupráci?
Těším se moc, naposledy jsme si společně zahráli ve Strakonicích.

Premiéru v katovických barvách jste odbyl právě proti Klatovům. Jak jste to vnímal a proběhlo třeba nějaké hecování s nyní již bývalými spoluhráči?
Nehrálo se mi dobře, přece jen více jak pět let zanechá v člověku silné vzpomínky. Ale je to sport, a to k tomu patří. Lehké popichování bylo, bez toho se to neobejde.

Zápas to byl jako na houpačce, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Co nakonec rozhodlo ve váš prospěch?
Myslím, že zápas byl vcelku vyrovnaný, měli jsme asi větší štěstí při zakončení. A ke konci jsme byli více na balonu.

Katovice si ve své premiérové divizní sezoně, která však nebyla dohrána, vedly nad očekávání, když jako nováček obsadily třetí místo. Myslíte, že máte na to, abyste takové umístění zopakovali?
Ano, myslím, že mužstvo v Katovicích je hodně kvalitní a klidně toto krásné umístění můžeme zopakovat.

Co vůbec od katovického angažmá očekáváte? Dáváte si nějaké osobní cíle?
Očekávám kvalitní fotbal a super partu kolem celého fotbalu v Katovicích. Mé cíle jsou si zahrát, co nejvíce to půjde a pomoci týmu k co nejlepším výsledkům.


Zdroj: Týdeník Strakonicko/www.jcted.cz