11.07.2022

Na úvodní herní prověrku nakonec nedošlo

Nakonec si užili volný víkend, i když měli v plánu úvodní herní prověrku. Divizním fotbalistům Katovic se soupeř z Prachatic omluvil den předem, takže se nakonec první přátelské utkání nekonalo.

Byl to veliký zásah do přípravy? „Určitá komplikace to byla. Chtěli jsme hrát čtyři přátelské zápasy, abychom si vyzkoušeli co nejvíce herních variant a zapracovali nové hráče. Bohužel nám to Prachatice den před zápasem odřekly. Nějak se s tím ale popasujeme,“ uvedl trenér Přemysl Šroub, podle kterého už Katovičtí dalšího soupeře pro přípravné období shánět nebudou. „Ve druhém týdnu přípravy budeme kromě úterý trénovat každý den, ale dalšího soupeře pro přátelský zápas už shánět nebudeme,“ potvrdil.


Do přípravy zasáhli dva nováčci – Dominik Štěch z Olešníku a odchovanec strakonického fotbalu Matěj Kostka. Jak se zatím trenérovi jeví? „Oba hráči projevili zájem u nás začít přípravu a zatím se jeví výborně. Doufám, že u nás zůstanou, protože je vidět, že mají mužstvu co dát. Potřebovali jsme kádr po zranění Dana Pavloviče a odjezdu Michala Repy na misi do Litvy vhodně doplnit, a to si myslím, že se povedlo,“ pochvaluje si katovický kouč. A jsou v plánu ještě nějaké další posily? „Nějaké další razantní doplňování už zřejmě nenastane. Není lehké v okolí sehnat hráče pro divizi,“ je si moc dobře vědom Šroub.

Katovický tým sehraje úvodní přípravné utkání v pátek 15. července od 18 hodin na hřišti účastníka krajského přeboru z Jankova.