13.07.2022

Matěj Kostka: Prostředí i parta jsou super

Druhým nováčkem, který zahájil přípravu s divizními Katovicemi, je dvaadvacetiletý odchovanec strakonického fotbalu Matěj Kostka.

Jak se to všechno seběhlo, že jsi zahájil letní přípravu v Katovicích?

Tomáš Hnídek na mě furt tlačil a popichoval mě, abych to zkusil. Navíc, když jsem někde potkal jiný kluky z Katovic, tak to bylo podobný popichování a vyústilo to v to, že mi zavolal trenér a domluvili jsme se zatím na přípravě.

Ty patříš mezi odchovance strakonického fotbalu, ale začátkem loňského roku jsi zamířil do Lhoty u Plzně. Co Tě tam zavedlo a jak se Ti tam dařilo?

Při škole v Plzni jsem trénoval přes týden právě ve Lhotě a nakonec jsem tam i zamířil, chtěl jsem zkusit něco jiného, nového a rozhodně si tam na nikoho nemůžu stěžovat. Trenéři, vedení i zázemí jsou tam super a o spoluhráčích platí to samé, jsme tam jedna velká veselá parta a k tomu se nám i fotbalově dařilo. Ještě dvě kola před koncem jsme stále sahali po druhé příčce v Plzeňském krajském přeboru, závěr se nám bohužel nepovedl a nakonec z toho bylo místo čtvrté. I tak to ale byla super sezona.

Jaký máš pocit z tréninků, které jsi absolvoval s Katovicemi? A co říkáš na prostředí a partu v kabině?

Z tréninků mám zatím super pocit, vše je ve vysokém tempu a baví mě to. Prostředí i parta jsou super, je to hodně podobné jako ve Lhotě, taková velká veselá parta.

S kolika klukama se znáš? Určitě ses s mnohými už potkal ve Strakonicích…

Znám tam všechny kluky, některé moc dobře a dlouho, s některými jsem hrával třeba na letních turnajích a s některými se znám alespoň od vidění. Znám se opravdu takřka se všemi.

V Katovicích jsi zatím na zkoušku, ale tomu, že bys tam zakotvil, by ses určitě nebránil, že?

Ve Lhotě jsem extrémně spokojený, ale není tajemstvím, že mám stále ambice se zlepšovat a posouvat, takže když se povede příprava a byl by případně zájem i ze strany Katovic, tak bych se tomu asi nebránil.

Co by pro Tebe bylo větší motivací – zahrát si divizi, nebo nastoupit před několika stovkami fanoušků, kteří pravidelně chodí na domácí zápasy?

Jak jsem psal, chci se stále zlepšovat, takže divize je lákadlo a zahrát si před stovkami fanoušků, kteří chodí pravidelně na zápasy, tomu ještě přidává na atraktivnosti.