29.10.2021

Katovice míří na českobudějovické Složiště

Poslední kolo podzimní části sezony je tu! V sobotu 30. října zavede divizní fotbalisty Katovic do Českých Budějovic, kde se od 10.30 hodin utkají s rezervou prvoligového Dynama. Půjde o souboj třetího s šestým celkem tabulky.

Katovičtí se už jednou na Složišti představili, a to před dvěma roky, kdy dokázali domácí dokonale zaskočit. Díky skvělému výkonu si připsali výhru 4:0 (2:0), dvě branky vstřelil Jindřich Kadula a po jedné přidali Vladimír Uher s Michalem Požárkem. „Tenkrát to byl opravdu skvělý zápas, všichni jsme si ho moc užili. Prokázali jsme tam velikou kvalitu a byli po celou dobu lepší. Vzpomínám na to hodně rád,“ zavzpomínal katovický trenér Přemysl Šroub, jehož mužstvo tenkrát mělo v zádech dlouhou šňůru bez porážky, zatímco teď prohrálo třikrát v řadě. „Měli jsme úplně jiný tým. Koukal jsem na fotku ze šatny a snad osm lidí za nás už momentálně nenastupuje. Bude to těžké. Tenkrát jsme byli v laufu a teď se nám příliš nedaří,“ pokrčil rameny katovický kouč.

Je to dáno i tím, že Katovice na závěr podzimu narazily na týmy z medailových pozic? „Los jsme si nevybírali, takže jsme to museli přijmout. Nedá se nic dělat. Máme ale 24 bodů, a to je skvělé. S tím málokdo před sezonou vzhledem k obměně kádru počítal. Musíme hodnotit podzim jako celek pozitivně. Doufám, že se nám na Dynamu ještě nějaký bodík povede získat,“ věří Přemysl Šroub, který zatím stále neví, jakou sestavu do boje vyšle. „Uvidíme až na pátečním tréninku. Lukáš Bálek s Jindrou Kadulou už zkoušeli trénovat, ale naopak na marodku přibyl s virózou Jirka Motl. Dobře se necítí ani Vláďa Uher a Pavel Rejšek. Snad to nějak slepíme a odehrajeme dobrý zápas,“ uzavřel.