08.05.2023

Fyzicky se cítím výborně, chválí si Vláďa Uher

Kapitán Vladimír Uher se blýskl proti Tochovicím hattrickem, na který mu stačila pouhá čtvrthodinka...

Na to, abys zkompletoval hattrick, jsi potřeboval pouhých patnáct minut. Už jsi někdy ve své kariéře vstřelil takhle rychle tři branky za sebou?
Marně vzpomínám, že by se mi to už někdy povedlo. Myslím, že ne.

Kolik Tě ten hattrick bude stát? Už Ti to pokladník spočítal?
Bude to stát 200 korun, takže to mě nechává klidným. Klukům jsem po zápase zaplatil něco tekutého na přilepšení nálady, takže věřím, že to proběhlo tak, jak se sluší a patří.

Přestože jste byli po celý zápas ve vedení, soupeř pokaždé vstřelil kontaktní branku, takže duel byl otevřený až do samotného konce. Čím to bylo dáno?
Osobně mě štvou další dvě čisté šance, které jsem neproměnil. Odskočili bychom a dohráli to už v pohodě. Takhle se soupeř třikrát zvládl přiblížit, řekl bych, po našich chybách. Za daného stavu jsme to měli uhrát lépe. Jinak Tochovice hrály velmi dobře, kombinovaly v dobrém pohybu, nepůsobily odevzdaně. Klobouk dolů.

Myslíš, že by už současný bodový zisk mohl stačit k jistotě záchrany, nebo bude potřeba ještě nějaké body přidat? Jak vůbec vnímáš fakt, že je tabulka takto vyrovnaná?
Myslím, že nějaké body ještě přidáme a stresovat se tím nebude. Je to zajímavě vyrovnané a ukazuje to, že domácí prostředí je pro většinu týmů tuhle sezonu silným faktorem. Chceme skončit do pátého místa a půjdeme si za tím.

Při absenci Jindřicha Kaduly, který laboruje se zraněním, a Michala Požárka, jenž si rozhodl dát od fotbalu pauzu, se z Tebe stal podhrotový útočník. Jak Ti tato úloha sedí? A je to pro Vás s Vasylem složité, když za vás směrem dopředu v podstatě nemá kdo střídat?
Hraji na tomto postu už druhou sezonu a tuhle roli jsem přijal. Fyzicky se cítím výborně a takhle mohu pomoct týmu i směrem dozadu, když je třeba. Z různých důvodů to teď takhle vyšlo, ale točit s tím trenér může i tak, takže musíme makat, abychom na hřišti byli. Kluci mi v kabině samozřejmě chybí, stejně jako spousta dalších hráčů, kteří mě tam „zanechali“ už dříve. Takže jím tímto vzkazuji, ať se koukají vrátit.

Příště zavítáte do Českého Krumlova a nebudeme si nic nalhávat, venku se v poslední době vůbec nedaří. Bude to ideální chvíle sérii nezdarů zlomit?
Rozhodně budeme chtít podat lepší výkon a z Českého Krumlova neodjet s prázdnou.