12.07.2022

Dominik Štěch: Kluci jsou skvělí a parta je výborná

Jedním ze dvou nováčků, kteří zasáhli do letní přípravy, je dvacetiletý Dominik Štěch, který naposledy hrál krajský přebor za Olešník.

Mohl by ses na úvod představit? Kde všude jsi hrál a co považuješ zatím za svůj největší úspěch?

Fotbal hraji od svých čtyř let, začínal jsem v českobudějovickém Dynamu. Poté jsem přešel do SKP České Budějovice, kde jsem hrál divizi dorostu, a poté jsem přešel do Olešníku, odkud mě oslovil trenér Chlumecký. A co považuji za svůj největší úspěch? Chtěl jsem s Olešníkem vyhrát krajský přebor, ale bohužel se to nepovedlo. Za úspěch ale považuji i to, že mi pár lidí říkalo, že budu rád, když si v osmnácti zahraji I. B třídu. Začal jsem na sobě pracovat a posouval jsem se dál a dál. Nebýt Olešníku, který považuji za nejlepší tým v krajském přeboru, tak nejspíše v Katovicích nejsem. Možná se budu opakovat, ale dal mi asi nejvíce, když jsem hrál po boku skvělých fotbalistů jako jsou Lafata, Hezoučký, Rožboud, Kalášek, Nohava a další.

Jaká hra je pro Tebe charakteristická? Na jakém postu Ti to sedí nejvíce?

Patřím mezi ofenzivní typy, takže spíše hra dopředu. Nejvíce mi to sedí, když hraji podhrotového útočníka nebo na kraji zálohy. Jinak jsem levák a na hře pravou musím ještě zapracovat, ale hodně, mám ji zatím spíše jenom na opírání (smích).

Jak ses vůbec dostal do kontaktu s katovickým klubem?

Oslovil mě katovický trenér Přemysl Šroub a ano, chtěl bych si zahrát divizi. Mám to v sobě už od mala, že jsem na sobě tvrdě pracoval a chci se posouvat dále. V Olešníku mi radili, že když to nejde fotbalově, tak alespoň běhat a bojovat. A ono to tak je. Ještě mi chybí síla, tak jsem na ní v zimě pracoval s Davidem Lafatou, jenž mi ukázal několik cviků, které mám doma dělat.

Máš dobrý pocit z tréninků, které jsi absolvoval s mužstvem? A jaký na Tebe udělalo dojem nejen prostředí, ale i parta v kabině?

Tréninky jsou ve veliké intenzitě, což mě baví. Dřina, dřina a zase dřina! Kluci jsou skvělí a parta je výborná. Jsem rád za to, jak mě přijali. Doufám, že jim to budu moci vrátit na hřišti.

Katovice se těší veliké přízni fanoušků, kteří podporují v hojném mužstvo nejen doma, ale i venku. Na to se určitě těšíš, že?

Ano, sledoval jsem, kolik lidí se chodí na fotbal v Katovicích dívat. A je to neskutečné, když vás takový počet žene dopředu. Těším se na ně moc a doufám, že si mě oblíbí. A to, že jezdí i na venkovní zápasy, je skvělé. Fakt se moc těším!