06.12.2022

Rád bych odehrál aspoň polovinu jarních utkání

Béčko mužů startuje v Dudák okresním přeboru ve společenství s poříčským Otavanem a konečně se mu podařilo probojovat do horní poloviny tabulky, když zimní přestávku přečká na pátém místě. Na svém kontě má dvacet bodů za šest výher, dvě remízy a tři porážky, při skóre 30:23. Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Vápeník s šesti góly, ale s pěti zásahy mu sekundoval Tomáš Hajdušek mladší.

Mohl bys nám zhodnotit podzim našeho „poříčského“ béčka? Z jedenácti zápasů celkem dvacet bodů a páté místo v tabulce, vládne v týmu spokojenost?

Myslím si, že umístění asi odpovídá kvalitě kádru ve srovnání s ostatními týmy, co jsem tak na podzim viděl. Při troše štěstí jsme mohli mít třeba o tři nebo čtyři body více a být dokonce na bedně, ale oproti minulé sezoně je to pořád velký posun, takže taková střídmá spokojenost.

Ty jsi nastoupil k šesti zápasům a dal pět branek, stojí něco z toho za zmínku?

Za zmínku určitě stojí zápas s béčkem Osekem, kdy jsem gól sice nedal, ale porazili jsme do té doby suverénního lídra soutěžě a navíc v tom zápase padl gól sezony. Je strašná škoda, že se okresní přebor nenahrává a tenhle gól není zachován pro další generace. Takhle si o něm můžeme jen vyprávět. Odražený míč po standardce se kutálí tak 40 metrů od branky, přibíhá k němu Lukáš Krýsl a neskutečným futsalovým bodlem nedává gólmanovi šanci. Jinak mě mrzí, že jsme nevyhráli v Blatné nebo neudrželi vedení se Štěkní, to by byly dobré zářezy. A těší mě, že jsme vyhráli poslední zápas podzimu v Doubravici, tam je to pro kluky prestižní utkání. Góly jsem nějaké dal, sice jich měl být tak dvojnásobek, ale pořád se na pozici ofenzivního záložníka učím. Občas se zjevím před bránou a automaticky ten míč zakopnu do zámezí. Až pak si uvědomím, že vlastně nehraju stopera.

A jak vidíš jaro? Jednak týmově a jednak osobně?

Třetí místo v tabulce není daleko (čtyři body – pozn. red.), takže myslím, že bychom po něm mohli pokukovat. Rád bych odehrál aspoň zase tak polovinu jarních utkání a přispěl k tomu. Doufám, že mi to koleno dovolí. A trochu sobecky doufám, že se dostanu na metu deseti gólů, čímž bych vyrovnal počet mých zářezů za předchozích asi osm let.