16.06.2022

Poslední zápas přinesl ukončení série porážek

Poslední utkání sezony přineslo remízu 2:2 se soupeřem z Klatov, který obsadil třetí příčku.

30. kolo divize (sk. A), středa 15. června:

SK Otava Katovice - SK Klatovy 1898 2:2 (1:1).

Branky: 3
5. a 87. Uher (2. z penalty) - 21. Brabec, 84. Zajíček z penalty. Rozhodčí: Vnuk - Zoufalý, Doubrava. ŽK: 1:5 (83. Květoň - 38. Vacek, 70. Prančl, 87. Sojka, 88. Zajíček, 92. Presl). Přihlíželo 324 diváků.

Sestava Katovic: Provazník – Hnídek, Květoň, Chylík, Motl – L. Bálek (91. Sládek), Kotrba, Kadula, D. Bálek (84. Rejšek) – Uher – Habor (63. Požárek).

Poslední utkání sezony měli Katovičtí sehrát na hřišti Klatov. Nakonec se hrálo v Katovicích. „Soupeř chtěl zápas předehrát, jelikož hraje v sobotu přátelák s Viktorkou Plzeň, která startuje přípravu na sezonu. My s tím souhlasili pod podmínkou, že se bude hrát u nás, jelikož bychom z důvodu pracovního vytížení hráčů nestačili do Klatov přijet včas,“ vysvětlil změnu katovický trenér Přemysl Šroub.

Oproti předchozím duelům nastupovali Katovičtí v pozměněné sestavě. Do brány šel Provazník, na hrot Habor a byly tam i další změny. „V posledních zápasech se až tolik nedařilo, a tak jsem to zkusil změnit. Avizoval jsem to dopředu. Chyběl nám vzadu Janoch, takže těch změn tam bylo více. Hrál David Bálek, který jindy střídá. Byly tam čtyři změny a jsem rád , že i kluci ze střídačky potvrdili, že do kádru patří,“ pochválil hráče trenér Šroub.

O konečném výsledku rozhodly dva pokutové kopy. „Druhý poločas byl vyrovnaný. Mohl vyhrát kdokoliv, remíza je spravedlivá. Dostali jsme gól z přísné penalty, kdy soupeřův útočník postrčil našeho obránce a tomu padl míč na ruku. Mohl se pískat faul. Ale na druhé straně se vyrovnalo z hodně podobné penalty,“ doplnil ke druhé půli Přemysl Šroub.

Sezona je u konce a v Katovicích panuje spokojenost. „Sezona byla dobrá. Musíme se na to dívat z pohledu celku a nebrat poslední zápasy. Věděli jsme, že ten závěrečný los je těžký, což nám nemůže zkazit pohled na celkově dobrou sezonu. Jsem rád, že ty silné týmy byly až na konce a ne na začátku. Z mého pohledu sezona povedená,“ doplnil trenér.

Příprava na sezonu novou začne Katovickým ve čtvrtek 7. července.


Zdroj: www.strakonickydenik.cz