02.09.2021

Michal Požárek: V kabině panuje spokojenost

Útočník Michal Požárek byl v Sedlčanech u všeho důležitého. Po faulu na něj se kopala penalta a poté zaznamenal hattrick. Měl tak lví podíl na důležité výhře 4:1.

Zažil jsi už někdy takový zápas, kdy jsi měl podíl na všech brankách? Tentokrát jsi vstřelil tři a ta čtvrtá padla z penalty po faulu na Tebe...

I takové zápasy jsem už zažil a doufám, že jich třeba ještě pár bude, avšak v divizi to byla, tuším, premiéra. V prvních třech kolech se mi nedařilo v zakončení, tak jsem to teď snad alespoň trochu odčinil.

Vzpomeneš, kdy jsi naposledy zaznamenal hattrick? A co Tě to vůbec bude stát do týmové kasičky?

Nevím přesně, kdy jsem naposledy skóroval hned třikrát v zápase, ale bylo to, když jsme v Katovicích hráli ještě krajský přebor. Hattrick v Sedlčanech je můj první divizní. Kolik přesně budu muset přispět do týmové kasičky, zatím nevím. Třeba mě ale Cíba bude šetřit, vzhledem k tomu, že jsem v zápase přišel o kopačku a ještě k tomu jsem dva góly vsítil jeho náhradní kopačkou, kterou mi o poločase půjčil, protože jsem neměl svoji náhradní. Mohl by mi tak na "pokutu" přispět, když na hattricku mají zásluhu vlastně jeho kopačky.

Jak se hattrick zrodil z Tvého pohledu? Mohl bys gólové situace popsat?

První gól vznikl po přihrávce šajtlí od Lukáše Bálka, který prohodil dva hráče, já si to jedním dotekem připravil a levou nohou obstřelil gólmana. Druhý mi naservíroval David Bálek, který vybíhal s míčem od našeho vápna, na půlce si narazil s Repičem a na vápně mi přihrával. Já uklízel téměř do prázdný brány. Na poslední branku mi přihrál Kady po brejku, kdy jsme šli sami na gólmana.

V Sedlčanech jste sice brzy prohrávali, ale ještě do přestávky jste skóre otočili. Co vás nakoplo k obratu?

Asi bych neřekl, že nás něco vyloženě nakoplo k obratu. Sice jsme dostali gól už v sedmé minutě, ale důležité bylo nenechat se rozhodit a pokračovat v naší hře. A to se vyplatilo.

Jak moc z pohledu psychiky bylo pro vás důležité přivézt konečně také body z venkovního prostředí? Hned se bude dýchat lépe, že?

Výhra v Sedlčanech je pro nás určitě důležitá a také na naši psychiku má pozitivní vliv. Už jsme z venku chtěli přivézt body, což se povedlo, takže v kabině panuje spokojenost.

Příště vás čekají Hořovice, které jste vždy doma porazili. Cokoliv jiného než výhra by byla pro vás ztráta, že?

Samozřejmě nic jiného než výhru nebereme, sice nás nečeká opět nic jednoduchého, ale věřím, že to za podpory našich fanoušků zvládneme.